دکتر عباس مقتدایی: مراسم تشییع رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان، صحنه ای بی بدیل است

دکتر مقتدایی در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان در تهران گفت: این غوغایی که در تهران به پا شده، عمق وفاداری یک ملت، فرهنگ حمایت یک ملت و همراهی آن با نظام اسلامی را می توان مشاهده کرد.

بیشتر

مقتدایی: حدود یک چهارم جمعیت جهان برای شهادت آقای رئیسی عزای عمومی اعلام کردند.

دکتر عباس مقتدایی در برنامه تهران ۲۰ شبکه تهران گفت: حدود یک چهارم جمعیت جهان برای شهادت آقای رئیسی عزای عمومی اعلام کردند.

بیشتر

مقتدایی: حملات موشکی سپاه، یک پاسخ تنبیهی به رژیم صهیونیستی بود

ایران با صراحت اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی را تنبیه خواهد کرد و این اتفاق افتاد

بیشتر

نظارت حداکثری کمیسیون امنیت ملی مجلس بر فعالیت سفارتخانه‌های ایران

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس با بیان اینکه روابط ایران با کاردانی و درایت وزیر امور خارجه روبه گسترش است، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی یک ماه گذشته با برگزاری چندین جلسه مشترک با وزیر امور خارجه و معاونین و مدیران این وزارتخانه به دنبال نظارت حداکثری بر روند فعالیت‌های سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور است.

بیشتر

مکاتبه مقتدایی با وزیر خارجه درباره روابط با کشورهای دوست و همسایه

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مکاتبه‌ای با وزیر امور خارجه مبنی بر عملکرد فعالانه‌تر سفارت ایران در سوریه خبر داد.

بیشتر

جمهوری اسلامی خواهان شرکت همه گروه‌ها در دولت افغانستان است

ایسنا/اصفهان نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران با گروه‌های مختلف در افغانستان مذاکراتی داشته و به صراحت اعلام کرده که خواهان سهیم شدن همه گروه‌ها در دولت آینده افغانستان است

بیشتر

اجلاس بغداد؛ یک گام رو به جلو برای همگرایی در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اجلاس بغداد نشان داد وزیر خارجه ایران روحیه همگرایی و همکاری و تأمین منافع ملت ایران را در کنار دوستی و همدلی با سایر کشورها را دنبال می‌کند.

بیشتر

مذاکره تحت‌فشار را هرگز نخواهیم پذیرفت/ برجام در وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس‌جمهور در روز تحلیف اعلام کرد که کشور متوقف غرب نخواهد ماند و دولت سیزدهم، سیاست خارجی را به برجام گره نخواهد زد.

بیشتر

مجلس یازدهم و دولت سیزدهم برای رشد ارتباط با همسایگان مصمم هستند

نائب رئیس «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: ما معتقدیم می‌توانیم با به اشتراک گذاشتن توانمندی‌های کشور‌های منطقه نسبت به بالا بردن سطح بهداشت و سلامت، علم و فناوری امنیت و حتی روند‌های اقتصادی ایران و همسایگان در قالب دیپلماسی اقتصادی گام‌های بلندی برداریم.

بیشتر

تهدیدات صهیونیست‌ها نشانه استیصال است/ فروپاشی رژیم اشغالگر نزدیک‌تر شده

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حرف‌ها و تهدیدات رژیم صهیونیستی از سر توانمندی نیست بلکه از سر استیصال است زیرا از توانایی نظامی جمهوری اسلامی مطلع بوده و می‌داند که فروپاشی و اضمحلاش نزدیک‌تر شده است.

بیشتر

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ایران به دنبال روابط احترام‌آمیز با همه کشورهاست

تهران-ایرنا- نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در پی ایجاد رابطه احترام‌آمیز با همه کشورهاست، گفت: کشورهای غربی تصور نکنند با فشار و تهدید می‌توانند ایران را وادار به عملی کنند.منافع ملی بر هر چیزی اولویت دارد و ایران در شرایط زور و فشار تصمیم‌گیری نخواهد کرد.

بیشتر

مقتدایی: عضویت ایران در سازمان شانگهای بسترساز افزایش صادرات محصولات ایرانی خواهد شد

نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، بسترساز خوبی برای افزایش صادرات محصولات ایرانی و خدمات خواهد شد.

بیشتر

پس لرزه تهدیدات اخیر آمریکا و اسرائیل علیه ایران

مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل همواره می‌تواند از خود دفاع کند و بدیهی است که ایران را با تهدید نمی‌توان مورد آزار قرار داد چرا که ما از بالاترین سطح بنیه دفاعی برخورداریم.

بیشتر

غرب به دنبال نشان دادن ناکارآمدی نظام اسلامی است | ولایت فقیه جوهره حکومت اسلامی است

مقتدایی در آیین در رونمایی از کتاب ولایت فقیه، گفت: غرب در طول چهل واندی سال برای ناکارآمد نشان دادن این نظام از طرق مختلف چون تحریم ها، جنگ، هجمه ها و ... تلاش می کند، چون می داند اگر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی برای جهانیان ثابت شود، حداقل ۵۰ ملت مسلمان از نظام جمهوری اسلامی تبعیت خواهند کرد.

بیشتر

مقتدایی: دولت بعدی پیگیر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران است

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، دولت بعدی مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در بحث بین المللی دنبال خواهد کرد.

بیشتر

آمریکا تسلیم مقاومت ملت ایران/ دارایی‌های بلوکه شده ایران بازمی‌گردد

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقاومت ملت ایران در مقابل فشارهای خارجی برای آمریکا چاره‌ای جز آزادسازی داریی‌های بلوکه شده و لغو بخشی از تحریم‌های ظالمانه نگذاشت.

بیشتر

دولت ایران از مذاکرات بین‌الافغانی در صورت تامین منافع افغان‌‌ها حمایت می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکراتی که در خارج از مرزهای افغانستان انجام می‌شود تا جایی که منافع مردم این کشور تامین شود مورد حمایت ملت و دولت ایران هم قرار می دهد.

بیشتر

مقتدایی: همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است/ ادعاهای مقامات صهیونیستی از اساس کذب است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت همه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح‌آمیز است و شامل فعالیت‌هایی می‌شود که برای منافع ملی ایران و حوزه‌های پیشرفت علم و تکنولوژی می باشد.

بیشتر

غربی‌ها در مذاکرات وین منافع ایران را در اولویت دوم قرار داده‌اند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دولت تکلیف کرده است که در هر مذاکره‌ای باید حقوق ملت ایران در صدر باشد و هم‌اکنون غربی‌ها در وین منافع ایران را در اولویت اصلی قرار نداده‌اند.

بیشتر

مجلس با دولت آینده در جهت فعالسازی دیپلماسی اقتصادی همکاری می‌کند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس همکاری ویژه‌ای با دولت آینده در جهت فعالسازی دیپلماسی اقتصادی خواهد داشت تا اینکه به منافع اقتصادی کشورمان در حوزه بین الملل دست پیدا کنیم.

بیشتر

جبهه مقاومت ثابت کرد که اسرائیل در مورد توان خود دچار توهم شده است

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:کشورهای مسلمان همگی به بحث فلسطین حساسیت دارند اما میزان حساسیت آن ها یکسان نیست به همین جهت نقش پررنگ پارلمان‌ها می‌تواند به حمایت از آرمان فلسطین شتاب بخشد.

بیشتر

آینده مذاکرات وین روشن است/ نه باید خوشبین باشیم و نه بدبین

به نظر می‌رسد که انتهای این مسیر با توجه به ریل‌گذاری که مجلس انجام داده است، به توافق بینجامد اما هنوز نه باید خوشبین باشیم و نه بدبین و اجازه دهیم که این مذاکرات پیش رود.

بیشتر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: عراقی‌ها خواستار خروج نظامیان آمریکایی از کشورشان هستند

مقتدایی گفت: آمریکایی‌ها هیچ‌گاه به دنبال صلح و ثبات در منطقه نبودند، بلکه به دنبال فتنه انگیزی و چپاول ثروت خاورمیانه هستند.

بیشتر

چینی‌ها با 80 کشوردیگرقرارداد‌هایی مشابه با قرارداد ایران امضا کرده‌اند/ واگذاری کیش به چین کذب است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: چین هیچ‌گاه دیدگاه استعماری نداشته، بنابراین هنگامی که بحث منافع دراز مدت پیش می‌آید دو کشور به یک دیگر تضمین دوجانبه می‌دهند و جزئیات آن در قرارداد مشخص می‌شود و در این جزئیات حرفی از واگذاری کیش در میان نبوده است.

بیشتر

تفاهم نامه ایران-چین الزامی برای جمهوری اسلامی تعیین نکرده است

اصفهان- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این تفاهم نامه در واقع برنامه جامع همکاری بین قدرت‌های نوظهور منطقه یعنی ایران و چین است که البته الزامی برای جمهوری اسلامی تعیین نکرده است.

بیشتر

مقتدایی: طلب ایران در ۴۰۰ میلیون پوند انگلیس خلاصه نمی شود

عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این زمینه به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت:سالهای اخیرکشورهایی نظیر انگلستان بدعهدیهای قابل توجهی در قبال جمهوری اسلامی ایران داشتند مااحساس می کنیم طرف غربی ما به ویژه سه کشوراروپایی علاوه بر بدهیهای مادی که به ایران دارند بدهکاری اخلاقی نیز دارندچراکه آنها درجریان موضوع برجام کاملاً بداخلاقی کردند ودر شرایطی که حق به جانب جمهوری اسلامی ایران بود، پس از خروج آمریکا از برجام علیرغم تضمینهایی که به ایراندادند به پیمان خود عمل نکردند

بیشتر

مقتدایی: تحریم ها باید یکجا برداشته شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:اروپا و آمریکا به خوبی می دانند در بازی بی حاصلی که سالها است به راه انداخته اند، دیگر برگ برنده ندارند و باید به تعهدات برجامی خود عمل کنند.

بیشتر

برگ برنده برجام در دست تهران است/ اروپایی‌ها سهل‌انگاری نکنند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها باید در عمل ثابت کنند می توانند به تعهدات برجامی خود در چارچوب اتحادیه عمل کنند.

بیشتر

مقتدایی در گفتگو با مهر: قانون «لغو تحریم‌ها» باید اجرایی شود/ معطل پیمان‌شکنان نشویم

عباس مقتدایی ، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار افکارنیوز ضمن اشاره به مباحث اخیر در مورد FATF‌ تأکید کرد: هم‌اکنون در شرایطی بحث FATF مطرح می‌شود که در مورد برخی از قواعد و پروتکل‌های مربوط به آن صحبت می‌کنیم. وی افزود: یادمان باشد فضای عمومی متأثر از برجام نشان می‌دهد که کشورهای اروپایی و آمریکا بنای بر همکاری با ایران و باز کردن مسیر رشد و پیشرفت ایران را ندارند.

بیشتر

به جای راضی کردن غرب باید به فکر تامین منافع ملی کشور باشیم

عباس مقتدایی ، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار افکارنیوز ضمن اشاره به مباحث اخیر در مورد FATF‌ تأکید کرد: هم‌اکنون در شرایطی بحث FATF مطرح می‌شود که در مورد برخی از قواعد و پروتکل‌های مربوط به آن صحبت می‌کنیم. وی افزود: یادمان باشد فضای عمومی متأثر از برجام نشان می‌دهد که کشورهای اروپایی و آمریکا بنای بر همکاری با ایران و باز کردن مسیر رشد و پیشرفت ایران را ندارند.

بیشتر

در حقوق بین‌الملل بیانیه‌ها الزام‌آور نیست/رئیس جمهور باید منطبق بر قانون اقدام راهبردی عمل کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد: در حقوق بین‌الملل بیانیه‌ها الزام‌آور نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباس مقتدایی در نشست علنی امروز(دوشنبه 4 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بیانیه مشترک رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: بیانیه‌ای که صادر شد قانون مجلس را تحت‌الشعاع قرار داد، مجلس اجازه نمی‌دهد قانون متوقف شود بلکه بر اجرا شدن قانون مصوب خود پافشاری می‌کند.

بیشتر

مخالفان توسعه روابط ایران با کشورهای آسیایی منافع ملی را نادیده می‌گیرند

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مخالفان توسعه روابط ایران با کشورهای آسیایی، کسانی هستند که عمدتا متمرکز بر ارتباط ایران با غرب و دریافت فناوری از غرب بوده‌اند و منافع ملی کشور را نادیده گرفتند.

بیشتر

فرانسه همچنان دنباله روی سیاست‌های آمریکاست/ مذاکره جدیدی درباره برجام انجام نخواهد شد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: مطرح شدن نام عربستان برای اضافه شدن به توافق هسته‌ای نشانگر این است که برخی کشور‌ها مانند فرانسه همچنان دنبال روی سیاست‌های آمریکا هستند.

بیشتر

نماینده مجلس مدعی شد: ملت‌های غربی مخالف رفتارهای دولتمردان خود هستند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه غربی‌ها درباره تجهیزات دفاعی ما سخن می‌گویند، بیشتر از آنکه نشانه دلسوزی آنان برای صلح باشد، نشان‌دهنده بغض و کینه‌ای آنها از توان داخلی ما است.

بیشتر

ایران با اقتدار از مرزهای آبی خود حراست می‌کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشتی کره جنوبی مقررات مربوط به دریانوردی را رعایت نکرده گفت: باید مشخص شود چرا این کشتی استاندارها را رعایت نکرده؛ در حالی که این استاندارها از سوی مرجع بین المللی تایید شده و لازم الاجرا است.

بیشتر

مقتدایی: راه نجات آمریکایی‌ها، ترک منطقه است

تهران- ایران‌پرس: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، آن چیزی که آمریکایی‌ها را نجات می‌دهد، خارج شدن از منطقه و پایان سلطه‌گری است.

بیشتر

طرف‌های برجامی و آژانس باید بدهی خود را با ایران تسویه کنند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه آژانس باید در بالاترین سطح به تکالیف خود در برابر ایران عمل کند، گفت: تمامی کشورهای طرف برجام و آژانس به ایران بدهکاری‌های متعددی دارند که باید بدهی خود را با ایران تسویه کنند.

بیشتر

اروپا حسن نیتی برای روابط با ایران ندارد/ برای حراست از منافع نظام با هیچ احدی رودربایستی نداریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپا حُسن روابط با ایران را در اولویت ندارد، گفت: اروپایی ها از یک سو ادعای دوستی می‌کنند و از سوی دیگر هرجا بتوانند به ما ضربه می‌زنند و در این راه کوتاهی نمی‌کنند.

بیشتر

«روباه پیر» نمی‌تواند برای جمهوری اسلامی ایران تعیین تکلیف کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل و آزاده بوده و کشورهای منفعت طلبی همچون انگلیس نمی‌توانند برای آن تصمیم گیری کنند.

بیشتر

مقتدایی: دخالت به یکی از عادت‌های اروپا‌یی‌ها تبدیل شده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به صدور قطعنامه‌ ضد حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپاگفت: دخالت در امور داخلی دیگر کشورها به یکی از عادت‌های اروپا‌یی‌ها تبدیل شده است.

بیشتر

رئیس جمهور حرف‌های دو پهلو نزند

عباس مقتدایی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی حرف های دو پهلو نزند زیرا این حرف ها جز ایجاد کدورت ثمری ندارد و قطعا نمی توان از این حرف ها، راه حلی برای مشکلات کشور درست کرد.

بیشتر

مقتدایی: عربستان رفتار های اشتباه گذشته خود درباره ایران را مورد بازنگری قرار دهد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان سعودی ضمن بازگشت به آموزه های قرآنی باید رفتار های اشتباه گذشته خود را مورد بازنگری قرار دهد.

بیشتر

ظرفیت‌های حقوق بین‌الملل برای پیگیری پرونده ترور فخری‌زاده

تهران- ایران پرس: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، موضوع ترور، رعب و وحشت از موضوعات مهم حقوق بین‌الملل بوده که در قواعد آمره حقوق بین‌الملل این موضوع مورد توجه خاص است.

بیشتر

اطلاعات دانشمندان ایرانی از طریق بازرسان بین المللی در اختیار جاسوسان قرار می گیرد

مقتدایی گفت: شاهدیم که آژانس بین المللی انرژی در برابر حقوق ملت ما شانه خالی کرده اند و همین دسترسی آنها به اطلاعات ما سبب شده بخشی از اطلاعات محرمانه کشور و مشخصات دانشمندان هسته ای در اختیار تروریست ها و جاسوسان قرار بگیرد. ترور شهید فخری زاده نیز به همین دلیل رخ داده است بعد از این حادثه غم بار باید در نوع ارتباط با کشور های غربی تجدید نظر شود.

بیشتر

مقتدایی: عربستان به مرکز ایجاد شکاف و افتراق بین کشورهای مسلمان بدل شده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه عربستان به مرکز ایجاد افتراق بین کشورهای مسلمان بدل شده است، گفت: سردمداران سعودی باید توجه کنند که آمریکا از منطقه رفتنی است.

بیشتر

رئیس جمهور فرانسه به حیثیت معنوی و منافع مادی این کشور ضربه زده است

گروه استان‌ها-نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز مسلمانان جهان با اعلام انزجار کالاهای فرانسوی را تحریم کردند که در نتیجه فرانسه با چنین رویه‌ای در اهانت به پیامبر(ص) دچار انحطاط اخلاقی و اقتصادی در اداره امور کشور خواهد شد.

بیشتر

رفتار مکرون نشان داد که نظام سلطه به اصول خود نیز پایبند نیست

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رفتار نابخردانه رئیس جمهور فرانسه در توهین به رسول اکرم (ص)، نشان داد که نظام سلطه به اصول و مبانی از پیش گفته خود نیز پایبند نیست.

بیشتر